Co to jest kominek z płaszczem wodnym?

schemat_podlaczenia_kominka_wodnego_uklad_otwartyKominek z płaszczem wodnym jest atrakcyjną alternatywą dla kotła centralnego ogrzewania. Współpracuje z tradycyjną grzejnikową instalacją centralnego ogrzewania, zachowując walory ekonomiczne, estetyczne i ekologiczne zwykłego kominka. Od zewnątrz wkłady kominkowe z płaszczem wodnym praktycznie niczym nie różnią się od tradycyjnych wkładów . Podobnie jak one, mogą mieć różne rodzaje drzwiczek – otwierane na bok lub podnoszone do góry oraz różne rodzaje przeszkleń.
Elementem, który odróżnia wkłady powietrzne od wodnych jest ich korpus. W przypadku kominka z płaszczem wodnym korpus ma dwie ścianki (tzw. płaszcz), a między nimi przestrzeń, którą wypełnia woda. Spaliny w takim kominku nie ogrzewają powietrza, ale wodę. Przepływając między ściankami woda odbiera ciepło od kominka i przekazuje je do instalacji grzewczej.
Opcjonalnie w kominkach z płaszczem wodnym może również być montowana wężownica, która służy zarówno do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, jak i do zabezpieczenia kominka przed przegrzaniem.

Istotna informacja:
Strona kominsystem.pl wykorzystuje pliki cookies zgodnie
z Polityka Plików Cookies.X