Czy sam zamontuję biokominek?

366427_1318430767275_oProces instalacji biokominka jest bardzo prosty. Nie wymaga korzystania z usług fachowca i ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów z tego tytułu. Do każdego urządzenia załączona jest czytelna instrukcja montażu i użytkowania.
Jeśli wybierzemy biokominek wolnostojący jego montaż ogranicza się do wyjęcia obudowy i biopaleniska z opakowania, umieszczenia biokominka w wybranym miejscu w domu i włożenia do niego paleniska. W niektórych przypadkach będziemy jeszcze musieli przykręcić np. szyby ochronne.
Gdy wybierzemy biokominek wiszący zasady montażu będą podobne jak w biokominkach wolnostojących. Montuje się je na płaskiej ścianie za pomocą śrub (załączonych do zestawu) lub we wnękach bądź na specjalnie zbudowanym do tego celu elemencie dekoracyjnym wystającym ze ściany. Ostatnie rozwiązanie pozwala uzyskać bardziej realistyczne wrażenie ognia oraz efekt tradycyjnego kominka z możliwością zaaranżowania dodatkowej, własnej obudowy.

Niezależnie od rodzaju biokominka należy pamiętać by umieścić go z dala od materiałów łatwopalnych (zachowując minimum 40 cm odleglości).

Istotna informacja:
Strona kominsystem.pl wykorzystuje pliki cookies zgodnie
z Polityka Plików Cookies.X