Kilka słów o kominkach gazowych.

ObrazekKominki gazowe to nowoczesne rozwiązanie, stanowiące poważną alternatywę dla kominków tradycyjnych oraz dla kominków z płaszczem wodnym. Największą zaletą tego typu rozwiązania jest wyeliminowanie problemu z kupowaniem drewna, jego składowaniem oraz kłopotliwym czasem rozpalaniem, dokładaniem i sprzątaniem paleniska kominka.
O kominkach gazowych mówi się „produkt dla wygodnych”, ponieważ ich obsługa jest w pełni zautomatyzowana. Aby rozpalić ogień i cieszyć się jego widokiem, wystarczy wcisnąć przycisk na bezprzewodowym, dotykowym pilocie. Wewnętrzna powierzchnia szyby ze względu na rodzaj stosowanego paliwa, nigdy nie zabrudzi się sadzą, dzięki czemu nie musimy jej czyścić. Także komora paleniska nie wymaga sprzątania i uciążliwego niekiedy wynoszenia popiołu.
Dodatkową zaletą wkładów gazowych z zamkniętą komorą spalania jest to, że nie wymagają komina – do ich użytkowania wystarcza przewód koncentryczny powietrzno-spalinowy. Urządzenie zasilane gazem ziemnym NG lub LPG, możemy umieścić prawie w dowolnym miejscu w domu. Ponadto wkłady gazowe nie podlegają planowanym w Polsce ograniczeniom na użytkowanie kominków opalanych drewnem w dużych aglomeracjach miejskich.

Istotna informacja:
Strona kominsystem.pl wykorzystuje pliki cookies zgodnie
z Polityka Plików Cookies.X