Kominy systemowe

Kominy systemowe oferowane przez naszą firmę są kominami, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem Klientów.

Ze względu na swoją modułowość i szybkość montażu wypierają stopniowo kominy murowane. Posiadają ponadto kilka innych istotnych przewag nad technologią tradycyjną:

  • są wykonane z materiałów kwasoodpornych i ognioodpornych
  • są bezpieczne w użytkowaniu
  • mają wysoką sprawność ciągu kominowego
  • są niedrogie

Kominy systemowe (prefabrykowane) składają się z odpowiednio wyprofilowanych rur ceramicznych produkowanych przez jedną z wiodących niemieckich fabryk – HART KERAMIK.

W skład systemu kominowego wchodzą również pustaki keramzytobetonowe o strukturze wielokanałowej co umożliwia jednoczesne odprowadzanie spalin jak i wentylację pomieszczeń.

W zależności od zastosowania komina stosujemy również termoizolację, która pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę spalin. Całość uzupełniają niezbędne akcesoria: trójnik, wyczystka, drzwiczki rewizyjne, kratka wywietrznikowa i.t.p. Takie kompleksowe rozwiązanie upraszcza i przyspiesza budowę komina a także redukuje koszty.

Nasza firma oferuje dwa podstawowe rodzaje systemów kominowych, które nadają się do większości zastosowań:

  1. System Standard

    współpracuje z piecami zasilanymi wszystkimi  rodzajami paliw stałych oprócz miału węglowego i nadaje się zarówno do pieców CO jak i do kominków za wyjątkiem kominków z płaszczem wodnym.

  2. System Uniwersal

    współpracuje z wszystkimi rodzajami paliw stałych i płynnych i może być stosowany do wszystkich rodzajów pieców CO oraz każdego typu kominka.

Co najważniejsze, dzięki współpracy z zaufanym niemieckim partnerem, oferowane przez nas systemy posiadają europejski certyfikat CE.

Istotna informacja:
Strona kominsystem.pl wykorzystuje pliki cookies zgodnie
z Polityka Plików Cookies.X