Konwekcyjny System Dystrybucji Gorącego Powietrza.

rozpr_powietrzaW sytuacji gdy kominkiem chcemy ogrzać powierzchnię nie większą niż pomieszczenie, w którym znajduje się wkład i pokoje sąsiadujące możemy wybrać układ z grawitacyjnym obiegiem powietrza.
W takim układzie zachodzi zjawisko konwekcji czyli unoszenia się ogrzanego przez kominek powietrza, które przepływa kanałami do innych pomieszczeń. Jest to najprostsza, w pełni niezależna i ze względu na brak zasilania energią elektryczną niezawodna metoda ogrzewania kominkowego, charakteryzująca się również stosunkowo niewielkimi kosztami montażu i materiałów.

Wadą konwekcyjnego rozprowadzania powietrza jest ograniczony zasięg działania. Bez mechanicznego wspomagania ciepłe powietrze jednocześnie można doprowadzić do niewielkiej ilości pomieszczeń i najlepiej jeśli są one usytuowane powyżej kominka. W przypadku odległości przekraczającej 3 metry od czopucha gorące powietrze nie jest w stanie pokonać oporów przepływu i nie dochodzi do wylotów lub jego prędkość jest za mała (co przekłada się na małą wydajność ogrzewania), w związku z czym przepływ grawitacyjny nie sprawdza się.

W takim przypadku należy zastosować wymuszony System Dystrybucji Gorącego Powietrza.

Istotna informacja:
Strona kominsystem.pl wykorzystuje pliki cookies zgodnie
z Polityka Plików Cookies.X